Excilor Tırnak Mantarı Tedavisi Kalemi - 400 Uygulama

Excilor Tırnak Mantarı Tedavisi Kalemi - 400 Uygulama

EXCILOR
69,89 TL
İndirimli 69,89 TL
Kategori: Tırnak Mantarları Geçirici
Stok Kodu: GNYFRY49
Fiyat: 59,23 TL + KDV
Adet:
8,45 TL den başlayan taksitlerle!!
Ürün stokta bulunmamaktadır.

Excilor Kalem Şeklinde Hassas Aplikatör

 


 • Klinik olarak kanıtlanmış etkinlik
 • Törpülemeye gerek yoktur
 • Bir kalem tedavi için yeterlidir*
 • Saniyeler içinde uygulanabilir
 • Bir dakika içinde kurur.
 • Tırnak uzamaya başladığında etkisi gözlenir
*Çalışmalar bir kalemin bir tırnağın tedavisi için yeterli olduğunu göstermiştir.
 
Hızlı ve kolay kullanım:
Kalem şeklindeki aplikatör,
...çok kolay ve rahat kullanılır.
...bir tırnağı tedavi etmek için tasarlanmıştır.
...hasarlı tırnağın tüm yüzeyinde kolayca uygulanabilir.
 
Uygulama
 • Kalem şeklindeki aplikatörü tüm tırnak yüzeyini ürün kaplayacak şekilde uygulayın. 
 • Günde iki kez (bir kez sabah, bir kez akşam) bol miktarda uygulayınız, 
 • En iyi sonuçları almak için tedaviye düzenli olarak en az üç ay devam edilmelidir. Tırnak tamamen iyileşinceye kadar tedaviye ısrarla devam etmek en iyi sonucu vermektedir.
 • Çorap ve / veya ayakkabı giymeden önce (1-2 dakika) kurumasını bekleyin. 
 • Her uygulamadan sonra, tırnak cilası veya ojenizi her zamanki gibi kullanabilirsiniz, (ancak bir sonraki tedavi uygulaması öncesinde oje veya cilayı temizleme unutulmamalıdır).
 • Kalem Aplikatör içeriğinin tamamen buharlaşarak kurumasını önlemek için her uygulamadan sonra kapalı olduğundan emin olun.
 • En kısa sürede sağlıklı tırnak uzamasını gözlemleyebilmek için tırnağınızı uygun ve steril bir tırnak makası ile dikkatlice kısaltın. 
 • Kalem şeklinde Excilor® aplikatör ,400 uygulama için yeterli ürün içerir.
 
Önlemler
Sadece harici kullanım içindir.
Göz ve mukoza ile temastan kaçının.Ürün, göz ya da mukoza ile temas ederse bol su ile yıkayınız.
Alerjik reaksiyon durumunda, hemen ürünü kullanmayı bırakın.
Oda sıcaklığında saklayın. Isıdan veya doğrudan güneş ışığından koruyun..
Çocukların ve hayvanların erişemeyeceği yerde saklayın.
Kalem Aplikatörün tamamen buharlaşmasını önlemek için her uygulamadan sonra kapalı olduğundan emin olun (Kilitli kapak sisteminin yerine tam oturduğundan emin olun)
Tırnak büyüdükçe alttan gelen yeni tırnakta bir gelişme göremiyorsanız doktorunuza başvurunuz ( 1 ay düzenli kullanım sonucunda gelişme yok ise)
 
İçeriği
Etilasetat, su (%25 7), asetik asit, penetrasyon artırıcı, film-oluşturucu madde, koruyucu (paraben içermez). 
 
Nasıl Etki Eder?
Tırnak mantarı enfeksiyonuna sebep olan dermatofitler(mantar), tırnağa yerleştikten sonra tırnağın ana yapısını oluşturan keratinin yapısını bozarak kendisine gelişebileceği uygun bir besin ortamı yaratır ve çoğalmaya başlar.
Zamanında tedavi edilmezse, tırnağın durumu kötüleşecek ve yavaş yavaş görünümü değişecektir. Önce beyaz lekeler oluşur, daha sonra tırnak rengi sarıya döner, kalınlaşmaya başlar ve sonunda tırnak parçalanır.
Excilor® :  
Tırnak Mantarı Enfeksiyonu ile mücadelede Excilor® , hızla tırnağın içine nüfuz ederek mantarın beslenme ortamını mikro düzeyde değiştirir. Beslenemeyen mantar üreyemez.
Excilor®’un etkisi, tırnağın uzadığı bölümden gelen sağlıklı tırnak ile gözlenebilir. Alttan gelen sağlıklı tırnak, enfekte ve bozulmuş olan tırnağı iter.
Belirtilerin görüldüğü en kısa sürede tedaviye başlamak önemlidir. Daha küçük enfekte olmuş alanı tedavi etmek kısa zamanda sonuç verir ve tırnağın daha hızlı bir şekilde normal, sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Öneri: Tırnaklarınız uzadıkça, tırnak makası ile düzenli olarak keserek enfekte olmuş sağlıksız tırnaktan kurtulduğunuzdan emin olun.
 
Tırnak Mantarı Nedir?
Tırnak mantarı enfeksiyonu (Onikomikoz olarak da adlandırılır) dermatofitler olarak isimlendirilen mantarların sebep olduğu el veya ayak tırnaklarının enfeksiyonudur. Enfeksiyon genellikle tırnak dış kenarı boyunca başlar, renk beyazımsı-sarı, kahverengi ya da yeşile döner. Mantar tırnağın içine veya tırnak plağının altında yayılır, zamanla kalınlaşmasına neden olur. Tırnak kırılgan olur, tırnak yatağından kısmen veya tamamen ayrılabilir ve çok acı verici olabilir. Bazı durumlarda, tırnaktaki mantar enfeksiyonu kalıcı tırnak kaybına neden olur.
Dermatofitler (mantar) genellikle mantar enfeksiyonlarının en sık ortaya çıktığı alanlar olan banyo, soyunma odaları ve sağlık kulüplerinde yer alan ortak duşlar, spor salonları, yüzme havuzları, Türk hamamı vb. gibi sıcak, nemli yerlerde bulunur. Ayak mantarı (sporcu mantarı), mantar enfeksiyonunun başka bir türüdür. Ayak parmakları arasındaki deri yapısını bozar, çok bulaşıcıdır  ve aynı zamanda bir veya daha fazla tırnağın enfekte hale gelmesine de neden olabilir.
 
Belirtileri
Bende tırnak mantarı enfeksiyonu var mı?
Eğer tırnağınızın üzerinde;
Renk değişikliği varsa, 
Beyazdan sarıya doğru dönüşüyorsa,
Beyaz lekeler oluşuyorsa,
Tırnağınız daha kırılgansa ve gittikçe kalınlaştığını  fark ediyorsanız,
büyük olasılıkla tırnak mantarı enfeksiyonu bulunmaktadır.
Tırnak mantarı enfeksiyonu (onikomikoz) ilerleyici bir hastalıktır. Tedavi edilmediği takdirde, enfeksiyon yayılır. Başlangıcında  tırnak üzerinde sadece beyaz lekeler veya pullanmalar görebilirsiniz. Bu dönemde hiç acı yoktur, sadece tırnak görünümünü etkileyen kozmetik açıdan rahatsızlık veren bir durum vardır. Yavaş yavaş mantar tırnak içinde yayılır. Bu dönemde tedavi edilmediğinde, ilerleyerek çok acı veren bir duruma gelebilir ve hatta kalıcı tırnak kaybetme riski vardır.
 
Bulaşıcılık
Dermatofitler (mantar), sıcak, nemli ortamlarda çoğalırlar. Bir kişiden diğerine veya bir ayaktan diğerine ya da  yandaki tırnağa yayılabilir. Kontaminasyon (Bulaşma) riski yüksek olan ortamlar şunlardır: Duşlar, Soyunma odaları, Türk hamamı, sauna, açık ve kapalı havuzlar, abdesthaneler, cami halıları, vb.
Tırnak yapısı aşağıdaki fotoğraflarda gibi olanlar, değişerek resimlerdeki gibi belirtiler gösteren, büyük olasılıkla bir tırnak mantarı enfeksiyonuna maruzdurlar.
 
Görülme Sıklığı
Tırnak mantarı (onikomikoz) çok büyük nüfusu etkilemektedir. Türkiye’de 14 Milyondan fazla kişinin tırnak mantarı ile yaşadığı tahmin edilmektedir.
Tırnak mantarı, çocuklarda ender görülür, ancak 35-59 yaş arası kişilerde önemli ölçüde artmaktadır. 60 yaş ve üzeri kişilerde çok yaygındır: Görülme sıklığı yaşla birlikte artar.
Tırnak mantarı kadınlarda da, erkeklerde de cinsiyet farkı gözetmeksizin bulunur.
Tırnak mantar enfeksiyonu özellikle ayak tırnaklarını, çoğu zaman ayak başparmağını etkiler;
Tırnak mantarı enfeksiyonu, tırnak enfeksiyonlarının en sık görülen formudur ve tüm tırnak ile ilgili problemlerin yarısından sorumludur.
Ayakkabı içindeki sıcaklık, nemli ortamlar tırnak mantarının yerleşmesi için ideal koşullardır.Abdest aldıktan sonra ayağı tam kurulamadan giyilen çorap, başkalarının terliklerinin giyilmesi, halı üzerinde çıplak ayakla dolaşmak tırnak mantarının ülkemizde diğer ülkelerden daha fazla görülmesine yol açan faktörlerdir.
 
Nedenleri
Tırnak mantarına (onikomikoz) neden olan mikroorganizmaların - genellikle dermatofitler - tırnak plağında mikroskobik çatlaklardan içeriye doğru nüfuz ettiği veya tırnak etrafındaki yumuşak doku kenarından içeriye doğru yaygınlaştığı bilinmektedir.
Güçlü, sağlıklı tırnaklar, el ve ayakları enfeksİyondan korurlar.
Tırnaklarınız kırılgansa ya da bir çarpma sonucu kırık veya çatlamışsa, yapısal olarak zayıfsa tırnak mantarı enfeksyonuna karşı korumasızsınız demektir. Dermatofitler kolayca yerleşebilir ve çoğalabilirler.
Dermatofitler ortak kullanılan banyolar, soyunma odaları, yüzme havuzları, saunalar, abdesthanelerde bulaşabilmektedir. Nemli ortamlarda da çoğalabildikleri için sporcularda, namaz kılma alışkanlığı yüksek olan kişilerde, ortak ayakkabı ve terlik kullanılan yerleri kullanan kişilerde çok sıklıkla görülmektedir.
Hijyen koşullarına çok dikkat etmeden, iyi sterilize edilmemiş tırnak makası, pens ve törpü kullanılan kuaförlerde de bulaşma riski yüksektir. Özellikle bayanların hijyen koşullarına dikkat ederek tırnak bakımı yapmaları, tırnak mantarından korunmaları için önem taşır.
 
Korunma
Tırnak mantarı enfeksiyonundan korunmak için ipuçları:
 • Her gün çorap değiştirin ve 60° üzerindeki sıcaklıklarda yıkayın.
 • Ayakkabılarınızı düzenli olarak yıkayın ya da temizleyin.
 • Ayaklarınızı terletmemesi için nefes alan, sağlıklı ve rahat ayakkabı seçmeye özen gösterin.
 • Yıkadıktan sonra her iki ayağınızı da iyice durulayın. Temiz bir havlu ile parmak aralarınızı da dikkatlice kurulayın.
 • Uygun ve rahat bir ayakkabı ile spor yaptıktan sonra kendi terlikleriniz ile duşa girin.
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürün 5.0 puan almış, 2
kişi tarafından değerlendirilmiştir.
Bu ürünle birlikte alınması tavsiye edilen ürünler

Fiyat : 5,93 TL + KDV

7,00 TL Kdv Dahil

Fiyat : 7,63 TL + KDV

9,00 TL Kdv Dahil

Fiyat : 7,63 TL + KDV

9,00 TL Kdv Dahil

Fiyat : 5,51 TL + KDV

6,50 TL Kdv Dahil

Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.